Przejdź do głównej zawartości

Wymiana pocztówkowa

Uczniowie klasy 1 b uczestniczą w wymianie pocztówkowej. W akcji biorą udział chętne szkoły z całej Polski. Otrzymaliśmy już pocztówki m.in. z sąsiednich Gliwic i Warszawy.
Uczniowie już pięknie piszą, świetnie sobie radzą z pisaniem nie tylko wyrazów, ale i zdań. W piątek więc uczniowie wypisali 25 kartek do innych szkół z różnych miast, miasteczek i wsi w Polsce, aby wysłać pozdrowienia i promować nasze miasto. Pozdrowienia zostały wysłane m. in. do Krakowa, Gdańska, Bydgoszczy, Gródka nad Dunajcem czy Chybic. Dla uczniów to nie była tylko żywa lekcja nauki wypisywania pocztówek, ale również jedna z pierwszych lekcji geografii naszego kraju. Na poczcie zaś kierownik opowiedział, jaką dokładnie drogę muszę przebyć nasze pocztówki, żeby trafiły do adresatów. Klasa brała nawet udział w opróżnianiu skrzynki na listy. 




To nie pierwszy raz, kiedy wysyłaliśmy pocztówki. W grudniu wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej brały udział w kampanii "Idą Święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj", a pierwszaki  z klasy 1 a i 1 b wysłały kartki do podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Zabrzu. 

Opracowała: Zuzanna Cieśla-Skrzypulec

Popularne posty z tego bloga

Lapbooki i inne

Dziwny nastał czas w edukacji, ale nie poddajemy się i starajmy się wykorzystać go jak najlepiej. Do sklepu nie wychodzimy po zbędne rzeczy, ale to stwarza warunki do uruchomienia naszej wyobraźni, kreatywności i kombinowania. Spróbujcie zrobić coś, co może być ciekawym sposobem na utrwalenie wiadomości z działu, lektury, ale również zbiorem informacji o Waszych zainteresowaniach. Kilka lat temu obecna klasa 5 c miała wykonać swój pierwszy lapbook z lektury Kajtkowe przygody. Był to dla nich pierwszy raz, dla mnie również. Rzuciliśmy się na głęboką wodę, uczniowie i uczennice sami stworzyli materiały do swoich pierwszych lapbooków i, pamiętam, nawet na przerwie nie chcieli wyjść odpocząć, bo tak się zajęli pracą. W mojej szafie do dzisiaj mam kilka ich prac i chyba już zostaną ze mną na zawsze. Tematy mogą być różne. Interesujesz się kosmosem? Końmi? Historią mody? A może pani zadała lapbooka z lektury czy z przyrody? Proszę bardzo - wykorzystujesz teczkę, posklejane kartki, a nawe...

Karolcia w 3 a

 W zeszłym tygodniu klasa 3 a omawiała lekturę ,,Karolcia". Przy tej okazji uczniowie i uczennice zastanawiali się, czy lepiej być dzieckiem czy dorosłym?  Podali też swoje pomysły na wykorzystanie czarodziejskiego koralika. Narysowali według nich  najciekawszą przygodę Karolci. Ich pracę poniżej: Marcel Franek Zuza K. Szymon Nikola Lia Martyna Tomek Adaś Paulina Janek Filip Amelia Emilia Kuba Julka Zosia Zuzia D.                                                                                                                oprac. Magdalena Szmańda

Trzecie klasy poznają parki narodowe

Uczniowie i uczennice klas trzecich prowadzili sami lekcje! Każdy z nich opowiadał o innym parku narodowym. Trzecioklasiści przygotowali plakaty i lapbooki, mówili o faunie i florze parków oraz o ciekawostkach związanych z danym miejscem. Okazuje się, że dzięki tym lekcjom zaplanowali również wakacyjne wojaże śladem parków narodowych.