Przejdź do głównej zawartości

           DOBRZE JEMY ZE SZKOŁĄ NA WIDELCU!!!


   Nasza szkoła już drugi raz z rzędu dostała wyróżnienie w  Ogólnopolskim Konkursie:)
 W ramach programu edukacyjnego realizowanego w klasach I-III uczniowie poznawali zasady zdrowego odżywiania: skąd pochodzi dobre jedzenie oraz co jest dobre dla naszego organizmu.         Pierwszaki przeprowadzili wywiad ze sprzedawcą z lokalnego warzywniaka. Swoją wiedzę oraz zdrowe przysmaki uczniowie zaprezentowali mieszkańcom osiedla oraz Pani Prezydent Zabrza.  Praca ta zaowocowała wideoreportażem, który wziął udział w konkursie.
I udało się! Jesteśmy w 10 najlepszych szkół z całej Polski:)
Dostaniemy nagrody: blender kielichowy, deseczki, fartuszki, zioła, mrożone owoce i warzywa, bakalie. Z pomocą tych nagród zostaną zorganizowane dla dzieci warsztaty kulinarne (relacja na pewno znajdzie się na blogu:)






oprac. Magdalena Szmańda

Popularne posty z tego bloga

Lapbooki i inne

Dziwny nastał czas w edukacji, ale nie poddajemy się i starajmy się wykorzystać go jak najlepiej. Do sklepu nie wychodzimy po zbędne rzeczy, ale to stwarza warunki do uruchomienia naszej wyobraźni, kreatywności i kombinowania. Spróbujcie zrobić coś, co może być ciekawym sposobem na utrwalenie wiadomości z działu, lektury, ale również zbiorem informacji o Waszych zainteresowaniach. Kilka lat temu obecna klasa 5 c miała wykonać swój pierwszy lapbook z lektury Kajtkowe przygody. Był to dla nich pierwszy raz, dla mnie również. Rzuciliśmy się na głęboką wodę, uczniowie i uczennice sami stworzyli materiały do swoich pierwszych lapbooków i, pamiętam, nawet na przerwie nie chcieli wyjść odpocząć, bo tak się zajęli pracą. W mojej szafie do dzisiaj mam kilka ich prac i chyba już zostaną ze mną na zawsze. Tematy mogą być różne. Interesujesz się kosmosem? Końmi? Historią mody? A może pani zadała lapbooka z lektury czy z przyrody? Proszę bardzo - wykorzystujesz teczkę, posklejane kartki, a nawe...

Karolcia w 3 a

 W zeszłym tygodniu klasa 3 a omawiała lekturę ,,Karolcia". Przy tej okazji uczniowie i uczennice zastanawiali się, czy lepiej być dzieckiem czy dorosłym?  Podali też swoje pomysły na wykorzystanie czarodziejskiego koralika. Narysowali według nich  najciekawszą przygodę Karolci. Ich pracę poniżej: Marcel Franek Zuza K. Szymon Nikola Lia Martyna Tomek Adaś Paulina Janek Filip Amelia Emilia Kuba Julka Zosia Zuzia D.                                                                                                                oprac. Magdalena Szmańda

Trzecie klasy poznają parki narodowe

Uczniowie i uczennice klas trzecich prowadzili sami lekcje! Każdy z nich opowiadał o innym parku narodowym. Trzecioklasiści przygotowali plakaty i lapbooki, mówili o faunie i florze parków oraz o ciekawostkach związanych z danym miejscem. Okazuje się, że dzięki tym lekcjom zaplanowali również wakacyjne wojaże śladem parków narodowych.