Przejdź do głównej zawartości

My też byliśmy kiedyś dziećmi...

Drogie Dzieci - tak o Was czasami mówimy w naszych rodzinach: "Moje dzieci dziś zrobiły... Moje dzieci dziś powiedziały...". Śmieją się z nas, że mamy bardzo dużo dzieci. No i dobrze! Mamy bardzo dużo dzieci! 
Dziś jest Wasze Święto - Dzień Dziecka. Wszystkim Wam i każdemu z osobna życzymy uśmiechu, radości, słodyczy i wszystkiego, co Wam najmilsze. Kroczycie ku dorosłości, a my mamy szczęście Wam towarzyszyć i widzieć, jak na co dzień się zmieniacie, jak dojrzewacie i jak pięknie się rozwijacie. Zmieniajcie się, rozwijajcie i dojrzewajcie, ale nie zapominajcie, że jesteście dziećmi i nie pozbywajcie się tego pierwiastka! Bądźcie ciekawi świata, uczcie się na błędach, odważnie kroczcie ku nieznanemu! Bądźcie piękni i wrażliwi! 

Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 25 w Zabrzu


My też byliśmy kiedyś dziećmi. Każdy z nas kiedyś uczył się chodzić, płakał, bo nie dostał lodów i cieszył się z małych rzeczy. 
Z okazji Dnia Dziecka, mamy dla Was konkurs. Na poniższych zdjęciach rozpoznajcie nas - nauczycieli i nauczycielki SP 25. Swoje przypuszczenia wpiszcie w komentarzach. Za tydzień w poniedziałek podpiszemy zdjęcia. 
To co? Do dzieła:

1. p. Anna Olszewska


2. p. Małgorzata Świokło

3. p. Joanna Meinusch

4.p. Marta Śnieżek - Wieloch

5.p. Anna Lubecka

6. p. Magdalena Szmańda
7. (tu zadanie utrudnione, bo podpowiemy, żeby szukać pewnego mężczyzny z naszego grona)
pierwszy od lewej w pierwszym rzędzie p. Mariusz Mijas

8. p . Mirosława Michalska

9. p. Zuzanna Cieśla-Skrzypulec

10. p. Katarzyna Kuklewicz

11.p. Ksenia Wojtek

12. p. Marta Chwaszcza

13.p. Dorota Wlocka- Niewieńć
14. p. Ewa Pucicka


Oprac. Zuzanna Cieśla-Skrzypulec
Zdjęcia: Nauczycielki i Nauczyciel

Popularne posty z tego bloga

Lapbooki i inne

Dziwny nastał czas w edukacji, ale nie poddajemy się i starajmy się wykorzystać go jak najlepiej. Do sklepu nie wychodzimy po zbędne rzeczy, ale to stwarza warunki do uruchomienia naszej wyobraźni, kreatywności i kombinowania. Spróbujcie zrobić coś, co może być ciekawym sposobem na utrwalenie wiadomości z działu, lektury, ale również zbiorem informacji o Waszych zainteresowaniach. Kilka lat temu obecna klasa 5 c miała wykonać swój pierwszy lapbook z lektury Kajtkowe przygody. Był to dla nich pierwszy raz, dla mnie również. Rzuciliśmy się na głęboką wodę, uczniowie i uczennice sami stworzyli materiały do swoich pierwszych lapbooków i, pamiętam, nawet na przerwie nie chcieli wyjść odpocząć, bo tak się zajęli pracą. W mojej szafie do dzisiaj mam kilka ich prac i chyba już zostaną ze mną na zawsze. Tematy mogą być różne. Interesujesz się kosmosem? Końmi? Historią mody? A może pani zadała lapbooka z lektury czy z przyrody? Proszę bardzo - wykorzystujesz teczkę, posklejane kartki, a nawe

Wielkie serca klas drugich

 W czerwcu uczniowie obecnych klas drugich pod okiem Pani Moniki Reese i swoich wychowawczyń stworzyli piękne obrazy inspirując się sztuką. Impresjonizm oczarował młodych artystów. Malując naturę zaczerpnęli właśnie z tej techniki. Powstały niepowtarzalne dzieła, które uczniowie sprzedawali zbierając pieniądze na szczytny cel. W wyniku aukcji zebrano kwotę 675 zł, która została przekazana na FUNDACJĘ PRZYJACIÓŁ DZIECI Z CHOROBAMI SERCA. Jesteśmy dumni z naszych uczniów! Wykazali się wielkim sercem! Dziękujemy Rodzicom za wsparcie. Mamy nadzieję, że chęć dzielenia się dobrem i niesienia pomocy potrzebującym zakiełkowała w sercach naszych uczniów i będzie przynosić obfite owoce.

Trzecie klasy poznają parki narodowe

Uczniowie i uczennice klas trzecich prowadzili sami lekcje! Każdy z nich opowiadał o innym parku narodowym. Trzecioklasiści przygotowali plakaty i lapbooki, mówili o faunie i florze parków oraz o ciekawostkach związanych z danym miejscem. Okazuje się, że dzięki tym lekcjom zaplanowali również wakacyjne wojaże śladem parków narodowych.