Przejdź do głównej zawartości

Tydzień Ziemi

Za nami XXVII Tydzień Ziemi, który w tym roku odbywał się pod hasłem ,,W przyjaźni z roślinami".
Inaczej sobie wyobrażaliśmy obchody tego święta w naszej szkole. W tym roku sytuacja nas zmusiła do wirtualnego świętowania i zwrócenia uwagi na ważne kwestie ekologii. Poniżej prace uczennic, które za pomocą swoich talentów dały wyraz troski o planetę.


     Zosia Skoczylas kl. 5 a

1.          1.  Pewien ekolog z Bilbao
              chciał posprzątać Ziemię całą.
              Męczył się i pocił,
              bo obiecał cioci.
             Ale mu się nie udało…
2.       2. Pewien ekolog z miasta Jasło
  wymarzył sobie czyste miasto.
  Wysprzątał śmieci –
  wszystkie, jak leci.
  I poszedł do domu zjeść  ciasto.
3.        3. Zastanawiał się rolnik z Koteci:
       „Co by tu zrobić ze stertą śmieci?”
      Do recyklingu dał,
      bo taki pomysł miał.
     A sam poszedł zjeść pyszny kotlecik

 Oliwia Słowikowska kl. 6 c


A  Szymon Sadło, razem z bratem Filipem z IVa i Tatą, postanowili Dzień Ziemi uczcić sprzątaniem kawałka /kawałków Ziemi; najpierw w okolicy osiedla potem  podczas wędrówki oczyścili fragment szlaku w Beskidzie Śląskim (Przełęcz Salmopolska - Malinowska Skała). Brawo Chłopcy! 





Natomiast uczniowie klas I - III pokazali nam swoje rośliny, a niektórzy nawet sposób, w jaki o nie dbają. Brawo!























                                                                                                              Oprac. Magdalena Szmańda
                                                                                                             Zdjęcia uczennica i uczniowie

Popularne posty z tego bloga

Lapbooki i inne

Dziwny nastał czas w edukacji, ale nie poddajemy się i starajmy się wykorzystać go jak najlepiej. Do sklepu nie wychodzimy po zbędne rzeczy, ale to stwarza warunki do uruchomienia naszej wyobraźni, kreatywności i kombinowania. Spróbujcie zrobić coś, co może być ciekawym sposobem na utrwalenie wiadomości z działu, lektury, ale również zbiorem informacji o Waszych zainteresowaniach. Kilka lat temu obecna klasa 5 c miała wykonać swój pierwszy lapbook z lektury Kajtkowe przygody. Był to dla nich pierwszy raz, dla mnie również. Rzuciliśmy się na głęboką wodę, uczniowie i uczennice sami stworzyli materiały do swoich pierwszych lapbooków i, pamiętam, nawet na przerwie nie chcieli wyjść odpocząć, bo tak się zajęli pracą. W mojej szafie do dzisiaj mam kilka ich prac i chyba już zostaną ze mną na zawsze. Tematy mogą być różne. Interesujesz się kosmosem? Końmi? Historią mody? A może pani zadała lapbooka z lektury czy z przyrody? Proszę bardzo - wykorzystujesz teczkę, posklejane kartki, a nawe

Wielkie serca klas drugich

 W czerwcu uczniowie obecnych klas drugich pod okiem Pani Moniki Reese i swoich wychowawczyń stworzyli piękne obrazy inspirując się sztuką. Impresjonizm oczarował młodych artystów. Malując naturę zaczerpnęli właśnie z tej techniki. Powstały niepowtarzalne dzieła, które uczniowie sprzedawali zbierając pieniądze na szczytny cel. W wyniku aukcji zebrano kwotę 675 zł, która została przekazana na FUNDACJĘ PRZYJACIÓŁ DZIECI Z CHOROBAMI SERCA. Jesteśmy dumni z naszych uczniów! Wykazali się wielkim sercem! Dziękujemy Rodzicom za wsparcie. Mamy nadzieję, że chęć dzielenia się dobrem i niesienia pomocy potrzebującym zakiełkowała w sercach naszych uczniów i będzie przynosić obfite owoce.

Trzecie klasy poznają parki narodowe

Uczniowie i uczennice klas trzecich prowadzili sami lekcje! Każdy z nich opowiadał o innym parku narodowym. Trzecioklasiści przygotowali plakaty i lapbooki, mówili o faunie i florze parków oraz o ciekawostkach związanych z danym miejscem. Okazuje się, że dzięki tym lekcjom zaplanowali również wakacyjne wojaże śladem parków narodowych.